asansör servisi
asansör servisi ankara
ankara asansör servisi

KATEGORİLER


Günümüzde yaşadığımız veya çalıştığımız binalarda hergün sıkça kullandığımız asansörler; dikey taşıma amaçlı olarak kullanılan, mekanik ve elektrik-elektronik aksamların birlikte bulunduğu sistemlerdir. Asansörlerin çalışma yükseklikleri, kullanıldığı binaya bağlı olarak genelde oldukça fazla olabilmekte, bu da can ve mal emniyeti açısından çok daha yüksek güvenli çalışma standartlarına ihtiyaç göstermektedir.

Asansörler teknik gereklilikleri karşılanacak şekilde imal ve kontrol edilmediği zaman can güvenliği açısından ciddi tehlikeler yaratabilmektedirler. Özellikle bina yöneticilerinin veya sorumlularının, Asansör Yönetmeliği'ni de göz önünde bulundurarak, kendilerinin ve yakınlarının da bu asansörleri kullandığını, oluşabilecek kazalarda yasal sorumlulukları bulunduğunu belirtmekte yarar var. Sorumlu ve insan hayatına önem veren herkesin bu konuda üzerine düşeni yapması gerekmektedir.

Asansörler, can ve mal güvenliği bakımından diğer makine sistemlerine göre çok daha yüksek emniyet ve güvenilirliğe sahip olmalıdır. Bunun için yapılması gereken en önemli şey, kullandığınız asansörler arıza yapınca değil, arıza yapmadan ve herhangi bir kazaya veya bir zarara yol açmadan düzenli olarak bakım yapılmasıdır. Ancak burada en önemli husus, bakım veya tamir yapacak firmayı seçerken rastgele değil, bu iş için gerekli belgelere sahip, bilgi ve deneyimi sağlam bir asansör servisi tercih edilmelidir.

Güvenilir bir asansör servisi ile uygulanacak planlı ve sistematik bir bakım yöntemiyle asansörden beklenen kesintisiz ve güvenilir çalışma süresi uzatılıp, tamire ihtiyaç azaltılabilir. Asansörlerde kullanılan makine ve donanımların kalitesi çok çeşitlilik göstermektedir ve değişik güvenilirlik seviyelerine sahiptir. Hayati parçaların periyodik bakım ile düzenli muayenesi, asansörlerin güvenilirliğinin artmasını sağlayacaktır. Bu düzenli bakımlarda, gerekli parçaların asansör servisi tarafından değiştirilmesi ileride olası arızaların giderilmesini sağlar, bu da hem işletme kayıplarınızı hem de maliyetlerinizi en aza indirecektir.

Tüm asansör bakım, onarım, montaj, revizyon ve periyodik bakımları için firmamızı arayabilirsiniz. Çelikon Asansör olarak firmamız bu konuda gerekli tüm belgelere, bilgi ve deneyime sahip, güvenebileceğiniz bir asansör servisidir.

© 2017 ÇELİKON
İnşaat Asansör Elektrik Elektronik Sanayi ve Tic. LTD. ŞTİ tescilli ticari markalarıdır. Tüm hakları saklıdır.
ADRES: Karapürçek Mahallesi 311. Cadde No: 13/A Altındağ / ANKARA
Tel: (0312) 376 66 77
www.celikonasansor.com.trinfo@celikonasansor.com.tr